būti užsieniete: bendravimas ir atradimai

Vėl pradėjau bėgioti – be proto gera jausti savo kūną ir matyti, kiek gali nubėgti.

Šiandien ryte pasirinktau naują kryptį ir mano atradimai:
1. ‘vietinės’ parduotuvėlės! Pagaliau be niekieno pagalbos nusipirksiu maisto! Paprasta, bet be galo svarbu!

2. upė! Koks džiaugsmas būti prie vandens:) Vanduo turi nenusakomą galią gydyti ir raminti. Prie upės auga visokių keistų ir nematytų augalų. Gal kada nusinešiu savo tabletą ir pabandysiu kažką nufotografuoti.

3. sportuojantys kinai. Prabėgau pro šalį pro didelį ratą žmonių, šokančių kažkokį šokį. Gal tai ir yra ta garsioji Kiniečių rytinė mankšta (?). Šiaip beveik visur prie namų yra lauko treniruokliai sportui. Ganėtinai sveikai žmonės gyvena.

Šiandien taip pat buvau šventykloje ir mieste. Mokykla sako, kad, kadangi esu užsienietė tai, kai noriu kažkur eiti, turiu jiems pasakyti ir jie suras, kas eis su manim. Nežinau, gal jie galvoja, kad aš nesuprasiu kažko ar dar kas, ar tikrai labai taip saugo (?). Pirmą dieną mane labai prigąsdino, kiek visokių aplink pavojų, kad net nemalonu buvo lauke vaikščiot. Bet iš tiesų tai nėra čia taip baisu. Gyvenu miegamajame rajone, o žmonės čia kaip žmonės visur – lauke žaidžia vaikai, senyvi žmonės sėdi ant suoliukų – kas čia tokio baisaus. Aišku į kokius tamsius skersgatvius gal ir neverta vaikščioti, bet šiaip išeiti pasivaikščioti tikrai galiu ir viena.

bet žodž. pasakiau mokyklai, kad noriu apžiūrėti miestą, tai manęs pasiimti atvažiavo Chan ir po antro klausimo supratau, kad jo anglų kalba apsiriboja beginners lygiu (net ne elementary). Tai visą laiką bendravom per jo iphon’o vertimo programą. O tada telefonas išsikrovė… Ir liko tik šarados:)) Visai įdomu pabandyti komunikuoti kažką žmogui iš kitos kultūros ir kai nekalbi ta pačia kalba. Labai daug suprantam iš situacijos, iš mimikos ir pan., nors labai gilių pokalbių taip tikrai nepalaikysi:))

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s