Ambasada ir viza

Taigi visiems jums keliajantiems į Kiniją papasakosiu kaip vyksta vizos gavimo procesas.

Ambasada dirba tik dvi dienas per savaitę nuo 9:00 iki 11:30. Vizos padarymas užtrunka septynias dienas, bet įmanoma ir greičiau, tik reikia papildomai mokėti 20 dolerių. Vykstant ilgesniam laikui reikia pakvietimo, bilietų rezervacijos, paso ir jo kopijos ir paraiškos formos, kurią galima rasti Kinijos ambasados int. puslapyje. Tada tereikia pateikti dokumentus per langelį ten dirbančiai merginai. Ji juos peržiūri ir jei nieko netrūksta duoda kvituką su atsiėmimo laiku (visada nuo 10 val) ir suma, kurią reikia sumokėti. Įdomiausia tai, kad reikia būtinai mokėti doleriais. Nežinau kaip tai reikės padaryti, bet esu tikra – banke padės.

Ieškodama informacijos apie Kinijos vizos darymą radau nemažai kompanijų, kurios viską sutvarko ir padeda pasidaryti vizas už tam tikrą mokestį, bet niekaip nesuprantu kaip tos kompanijos gyvuoja, nes bent jau Kinijos vizos gavimo procesas be galo paprastas.

Aš buvau ambasadoje ketvirtadienį. Atėjau kiek anksčiau prieš atidarymą, nes jau buvau pasimokius, kai dariau vizą į JAV, kad visada geriau ateiti anksčiau. Tada, gruodžio mėnesį pralaukiau visą valandą, kol patekau į ambasadą. Ne koks jausmas, kai tenka laukti lauke. Bet pasirodo šį kartą galėjau ir neskubėti. Apie 8:45, kai atėjau, buvo tik vienas vyras su tokia kaubojiška skrybėle ir ryškiais drabužiais – verslininkas, kaip vėliau paaiškėjo, tik vakar grįžęs iš Kinijos. (ne bent jau jis taip teigė. Ir dar minėjo, kad vis keliauja į Naująją Zelandiją, Australiją, o Čekija ir visa Europa, tai jau namai. Ką čia gali žinoti, gal ir tenka jam taip keliauti). O vėliau pasirodė dar pora vyrų. Ir visi draugiškai prastovėjom iki kokių 9:10, kol atvyko konsulė. O tada viskas vyko labai greitai. Visi, vienas po kito padavėm dokumentus ir tiek. Man dar reikėjo nueiti padaryti paso kopiją, nes nebuvau padariusi. (beje, to nerašė ambasados puslapyje). Ir dabar jau laukiu kitos savaitės, kai eisiu pasiimti vizą!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s